Opublikowano

Jak założyć spółkę z.o.o ?

Zakładanie firmy nie jest na pewno niczym łatwym. Przede wszystkim, gdy zakładamy własną działalność, to musimy zdecydować się na formę owej działalności. Możliwości w tym względzie mamy bardzo wiele, aczkolwiek jedną z bardziej popularnych i to całkiem słusznie, form działalności jest obecnie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

W dostępie mamy wiele poradników na temat jak założyć spółkę z.o.o krok po kroku i jest to na pewno jedna z lepszych form dowiedzenia się tego, jakie kroki należy poczynić, aby móc podjąć taki rodzaj działalności. Pierwszym krokiem, jaki należy poczynić jest sporządzenie pisemnej umowy pomiędzy wspólnikami. Taka umowa powinna mieć formę aktu notarialnego i określać wszelkie ważne informacje, w tym nazwę firmy, przedmiot działalności, wysokość kapitału początkowego, wartość udziałów czy też okres trwania spółki. W ciągu sześciu miesięcy spółka powinna być wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, gdyż w przeciwnym razie owa umowa przestaje automatycznie obowiązywać. Zakładając spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością będziemy również zobligowani do poniesienia pewnych kosztów.

Spółka zoo – kapitał zakładowy

Oprócz tego, że musimy ponieść koszty stworzenia kapitału zakładowego w wysokości co najmniej pięciu tysięcy złotych, to równocześnie też będziemy mówili o innych kosztach. Jednocześnie też wskażemy na to, że już od ponad trzech lat istnieje możliwość zarejestrowania owej spółki przez internet przy pomocy specjalnego formularza.

Rejestracja firmy to jeden z wielu aspektów, o które należy zadbać, które należy przedsięwziąć. Poza tym jeszcze będziemy mieli kilka innych kroków do wykonania zanim na dobre rozkręcimy naszą działalność. Wybór formy działalności na pewno jest jednym z najważniejszych elementów, jest jednym z kluczowych elementów. Poza tym oczywiście ważne jest to, aby jasno określić przedmiot naszej działalności, aby przystąpić do owej działalności z pełną pasją, z pełnym zaangażowaniem.

To na pewno nam pomoże dynamicznie się rozwijać na danym rynku w danej branży.